Kobiety w biurze czystsze niż mężczyźni?

toaletaCzy myjesz ręce po wyjściu z biurowej toalety? Według raportu 2015 Healthy Hand Washing Survey, znacznie częściej ręce myją kobiety. Za to aż 46% mężczyzn często widzi kolegów, którzy po prostu wychodzą z toalety bez umycia rąk.

75% kobiet twierdzi, że zawsze myje ręce po skorzystaniu z ubikacji. Robi to – według badania – zaledwie 59% mężczyzn. Zatem podając rękę koledze w biurze, mamy szansę 2:5 trafienia na takiego, który rączek nie myje. Przerażające prawda?

A dlaczego Panowie nie dbają o higienę? Najczęstsze odpowiedzi na to pytanie to „nie czuję potrzeby”. Mężczyźni należą również do tej grupy, która częściej przy myciu dłoni pomija mydło i używa samej wody.

Z badania wynika również, że aż 89% pracowników uważa, że stan toalet pracowniczych świadczy o tym, jak firma traktuje pracowników. Wprawdzie większość nie narzeka, ale aż 9% badanych przyznało, że ich toalety firmowe są w fatalnym stanie.

Biuro należy do najbardziej niehigienicznych przestrzeni. Większość zarazków gromadzi się wokół biurek i sprzętu biurowego. Jest ich tam nierzadko więcej niż w domowej toalecie. Nic dziwnego, skoro z biurowej toalety bakterie są często przenoszone właśnie poprzez nie mycie rąk po skorzystaniu z ubikacji.

A czy ty o tym pamiętasz?

źródło:facilityexecutive.com

fot.:Alexas_Fotos/pixabay.com