Jak rzucić kawę w pracy?

Twoje pierwsze kroki, po przyjściu do biura i włączeniu komputera kierujesz do ekspresu z kawą lub vendingu? Nie wyobrażasz sobie rozpoczęcia dnia bez filiżanki małej czarnej? Pijesz więcej niż dwie kawy dziennie? Kiedy kiedyś zabrakło kawy obgryzłeś dwa ołówki i zerwałeś trzy kontrakty z kluczowym klientem?
Hmmm…prawdopodobnie jesteś uzależniony od kawy w pracy…

Kawa wprawdzie podnosi nam ciśnienie i dodaje potrzebnej energii, ale jej picie w nadmiernych ilościach może spowodować szereg niekorzystnych objawów, począwszy od problemów żołądkowych i zgagi, przez drżenie rąk, wyższy poziom zdenerwowania, aż do chorób układu krążenia. Może więc warto raz na czas zastąpić kawę innym pobudzaczem, lub po prostu się od niej odzwyczaić?

Łatwo powiedzieć, ale jak zrobić? Odzwyczajenie się od kawy pitej co rano w biurze i pełniącej rolę rytuału, wcale nie jest takie proste.

Zamień kawę na zieloną herbatę

Jeśli potrzebujesz kilku minut dla siebie przy rozpoczynaniu pracy i kawa daje Ci możliwość spokojnego zebrania myśli i zabrania się do pracy, spróbuj zastąpić ją zieloną herbatą. Utrzymasz rytuał przyrządzania napoju, a jednocześnie nie obciążysz żołądka i układu krwionośnego. Poza ty, zielona herbata również ma działanie pobudzające (szczególnie yerba mate), a nie jest tak niezdrowa jak kawa

Pij tabletki musujące z żeń-szeniem

Jeśli mimo usilnych prób i starań, nie jesteś w stanie poświęcić sobie tak wiele snu ile potrzebujesz i codziennie przychodzisz do pracy nieco niewyspany, spróbuj musujących tabletek z żeń-szeniem. Zawierają witaminy i minerały, a żeń -szeń dodatkowo, pozytywnie wpływa na koncentrację i obudzi Cię od razu !

Pij kawę zbożową

Jeśli pijesz kawę, bo ją po prostu lubisz, spróbuj kawy zbożowej lub kawy z cykorią. Będziesz mógł zachować ulubiony smak, a jednocześnie nie podtruwać organizmu.

Sposób dla opornych – elektryczna obroża

Jeśli bez kawy, zasypiałbyś w pracy co chwilę, kup sobie obrożę elektryczną i poproś kolegę o pomoc. Kiedy zacznie opadać Ci głowa na klawiaturę, kolega uruchomi obrożę. Szybki impuls elektryczny o sile 12 V na pewno postawi Cię na nogi.