Jak rozładowujemy stres?

Z badań przeprowadzonych w czerwcu przez firmę Bayer, zaledwie 15% Polaków nie doświadcza stresu codziennie. Najczęściej są to osoby, które nie pracują zawodowo. Reszta codziennie się stresuje – w pracy bądź w domu. Jak radzimy sobie ze stresem?

Niestety nie najlepiej. W chwilach napięcia sięgamy po papierosa (10% badanych) oraz często również zaglądamy do kieliszka (7%) lub do lodówki nadmiernie się objadając (również 7%). Dla 17% badanych lekarstwem na stres jest … telewizja.

Bardziej prozdrowotne formy rozładowania napięcia wywoływanego stresem stosowane przez Polaków to uprawianie sportu (17%) lub prace na ogrodzie (16%). Dobrą metodą na poradzenie sobie z długotrwałym napięciem są też wycieczki (8%). Niestety, jak wynika z badań, choć zdajemy sobie sprawę z tego jak mocno stres rujnuje nasze zdrowie, to niestety na zmianę trybu życia i zadbanie o to, by stres miał mniejszy udział w naszym życiu decydujemy się rzadko. Być może jest to wynikiem trudnej sytuacji na rynku pracy, a być może wielu z nas nie wierzy w to, że praca może nie być źródłem codziennych stresów.