Jak przypodobać się nowemu szefowi?

Skopiuj jego garderobę!

Zaczynając nową pracę, wchodzimy w nowe środowisko, w którym panują określone zasady i normy. W tym również, w odniesieniu do tego, jak należy się do pracy ubierać. Jeśli tylko nie pracujesz w firmie, w której obowiązują uniformy firmowe, zanim przyjdziesz do pracy po raz pierwszy przypatrz się temu, jak ubierają się pracownicy.

Obserwacja tego, jak wyglądają pracownicy firmy da Ci wskazówkę co do tego, jak powinieneś się w pracy ubierać. Jeśli większość jest ubrana formalnie, nie zakładaj na pierwszy dzień swetra. Jeśli zaś nikt nie chodzi w marynarce, nie wbijaj się w garnitur – to stworzy między Wami niepotrzebny dystans.

Dobrym pomysłem na to, aby wywrzeć na szefie dobre wrażenie, jest podglądnięcie tego, jak on chodzi do pracy ubrany – w końcu lubimy ludzi podobnych do nas! Nie musisz oczywiście kopiować stylu szefa- to jest nawet niewskazane. Przełożony lubi wiedzieć że nosi nieco bardziej markowe ciuchy niż jego podwładni! Warto jednak zaobserwować styl ubioru szefa i niektóre elementy wykorzystać na własny użytek. O ile oczywiście, Twój szef nie jest kompletnym bezguściem!