Jak pokonać przywiązanie do komórki?

Czy jesteś jednym z tych pracowników, który absolutnie nie jest w stanie oderwać się od pracy nawet wtedy, kiedy ma czas wolny i powinien spędzać go na odpoczynku i przyjemnościach? Służbowy telefon zabierasz ze sobą wszędzie? Nawet do toalety? W restauracji, przy romantycznej kolacji co chwilę odrywasz wzrok od oczu ukochanej by sprawdzić maila w smartfonie? W takim razie, restauracja taka jak Eva na pewno by ci się przydała.

Właściciele restauracji o swojsko brzmiącej nazwie Eva, w Los Angeles dość już mieli „japiszonów”, którzy siedząc przy stoliku nadal byli w pracy i stale przerywali posiłek odbierając telefony od klientów i kontrahentów. Uznali, że jedząc w ten sposób nie można docenić walorów smakowych potraw a szum nieustannych wibracji telefonów i prowadzonych półszeptem rozmów jest wysoce przeszkadzający. Dlatego postanowili wprowadzić specjalne zniżki dla tych pracoholików, którzy postanowią walczyć z uzależnieniem od pracy i swoje telefony zostawią przy drzwiach restauracji.

Zniżka obejmuje wszystkie potrawy i napoje serwowane w restauracji i wynosi 5%. W skali średniej ceny posiłku w restauracji daje to kwotę około 3$. Czy to wystarczyłoby, by namówić Ciebie na zostawienie telefonu na czas celebrowania posiłku? Być może darmowy deser lepiej by się sprawdził. Co sądzicie o takim pomyśle?

Źródło:dvice.com