Jak oglądać filmy w pracy, by szef nas nie nakrył

Praca, jak wiadomo, bywa nużąca. W deszczowe i chłodne popołudnie, najchętniej zajęlibyśmy się bardziej rozrywkowymi rzeczami niż przeglądanie raportów sprzedaży czy obdzwanianie klientów. Dość ciekawą propozycją jest obejrzenie filmu. Jak jednak oglądać film w pracy, tak by nie wzbudzić podejrzeń u szefa i nie dać się nakryć programom szpiegującym? Jest kilka sposobów.

1 DVD

Przyniesienie własnej płytki DVD to całkiem sprytne rozwiązanie. Ściągając filmik z sieci ryzykujemy pozostawieniem logów w pamięci systemu, które wykryć może szef, bądź złośliwy administrator. Płytka DVD jest bezpieczna. Zwłaszcza jeśli będzie to nagranie „home made” a na okładce napiszemy np. „wyniki finansowe za 2007rok” lub „faktury zakupów”. Wtedy nawet wścibski kolega, który wyciągnie płytkę z komputera nie zorientuje się że właśnie oglądaliśmy film „Zombie atakują 4″.

2 Filmiki z sieci

Jeśli masz pewność, że na Twoim komputerze nie zainstalowano programów szpiegujących, zawsze możesz oglądać krótkie filmiki z sieci. W Internecie znajdziesz mnóstwo serwisów, które oferują odcinki seriali komediowych takich jak „Alf” czy „Simpsonowie”, dostępnych bez konieczności ściągania ich na dysk.

3 Minimalizacja ekranu

Jeśli Twój szef ma tendencje do sprawdzania co też ciekawego porabiają jego pracownicy, najlepszym sposobem na ukrycie swojej filmowej pasji, będzie nałożenie słuchawek oraz minimalizacja ekranu z filmem do zaledwie małego okienka w takim miejscu ekranu, które jest najmniej widoczne dla stojącego w drzwiach przełożonego. Jednoczesne otwarcie dokumentu tekstowego i pełen gotowości palec na klawiszu maksymalizującym dokument zapewni pełne bezpieczeństwo. Tylko przez pomyłkę nie powiększ ekranu z filmem.

4 Filmik na komórce

Jeśli dysponujesz telefonem z dużym wyświetlaczem i Bluetoothem, podłącz komórkę do komputera i umieść ją przed monitorem, tak by widzieć ekranik, ale jednocześnie, by dla osób postronnych wyglądać tak, jakbyś wpatrywał się w monitor. Dźwięk dostarczy Ci zestaw słuchawkowy, a w razie wpadki, zawsze możesz upierać się, że twoja komórka ma nietypowy wygaszacz ekranu.

5 Nie ściągaj niczego na dysk

Pamiętaj, aby nie ściągać niczego na służbowy komputer. Niezależnie czy miałoby to być legalne, czy też nielegalne źródło. Dział IT, zawsze znajdzie jakieś ślady, a głupio wylecieć przez oglądanie American Pie, czy innego równie interesującego dzieła kinematografii.

źródło: asylum.com