Informatycy, jak zwykle „naj…”

Nie tak dawno pisałam o tym, że pracownicy działów IT mają być (według badań) najlepszymi kochankami. Okazuje się, że pracownicy działów IT są w wielu kwestiach „naj”. Nie tylko wiedzą najwięcej o tym co dzieje się w firmie, ale okazuje się również, że …najwięcej piją. Wyprzedzają informatyków jedynie dziennikarze.

Brytyjskie ministerstwo zdrowia przeprowadziło badania dotyczące spożycia alkoholu przez przedstawicieli różnych grup zawodowych. Z badań wynika, że najwięcej piją dziennikarze a zaraz po nich są przedstawiciele IT. Dziennikarze mieliby wypijać średnio 44 jednostki alkoholu tygodniowo (lub jak kto woli około 15 piw). Informatycy, piją o 10 jednostek mniej – czyli jakieś 11 piw tygodniowo. Norma dla mężczyzn to 21-28 jednostek.

Kto jeszcze za dużo pije? Pracownicy agencji reklamowych, copywriterzy, managerowie – czyli Ci których praca jest mocno stresująca i obarczona krótkimi terminami realizacji zleceń. Alkohol ma pomagać takim osobom się odstresować.

Coraz częstsze jest też picie weekendowe. Przez pięć dni w tygodniu zadowolony pracownik chodzi do pracy, aby w piątek wieczorem rozpocząć weekendowy ciąg. To szybka droga do uzależnienia (jak również utraty pracy – chyba że już leczymy się na alkoholizm, wtedy zwolnić nas za picie, jest znacznie trudniej).
Z badań przeprowadzonych w zeszłym roku przez wp.pl wynika, że do picia przyznają się też lekarze i nauczyciele. A waszym zdaniem, w jakich zawodach się pije najwięcej?
Ja do listy dołożyłabym jeszcze barmanów, którzy często urządzają po zmianach tzw. „after party” -a jakie są Wasze doświadczenia?