Impreza Halloween – czy macie takie w pracy?

Czy w waszej firmie organizowana była kiedykolwiek impreza na Halloween? Ta „tradycja” przyszła do nas oczywiście z USA, ale dość szybko się zaaklimatyzowała. Mimo tego, iż w naszej kulturze, Dzień Wszystkich Świętych nie jest radosnym, lecz pełnym zadumy i wspomnień dniem.

W coraz większej ilości firm, przed 1 listopada organizuje się firmowe imprezy i wyjścia do klubów – nierzadko z całą Halloweenową otoczką – czyli przebraniami. Czy lubimy takie imprezy?

W Polsce badania na temat imprez na Halloween nie były jeszcze przeprowadzane, ale nawet w USA, kraju z którego pochodzi to Święto, pracownicy nieszczególnie lubią się przebierać.

Serwis Glassdoor.com zapytał swoich użytkowników o to, czy lubią Halloweenowe imprezy firmowe. 59% odpowiedziało, że tak, a 52% uczestniczyłoby z chęcią w takim wydarzeniu. Jednak przebranie się, to już dla pracowników zbyt wiele – zgodziłoby się na to zaledwie 11%. Co ciekawe, pytani o to, czy ich koledzy z pracy się przebiorą, aż 39% uważa, że jest to wielce prawdopodobne. Czyli – sami się nie przebieramy, ale uważamy, że inni powinni.

A gdyby już trzeba było się przebrać, to jaki kostium na firmową imprezę byłby najbardziej odpowiedni?

Najlepsze jest w tym wszystkim to, że choć sami nie chcemy się przebierać, to bardzo chętnie zobaczylibyśmy w przebraniu naszego szefa. Wy też?

Tagi: