Ile czasu mógłbyś pracować w McDonaldzie?

W Polsce praca w restauracjach typu fast food -jak McDonald czy KFC nie jest specjalnie ceniona. Głównie pracują w tego typu miejscach studenci, który w wolnym czasie dorabiają sobie do stypendium lub pieniędzy otrzymywanych przez rodziców. W ostatnim czasie, restauracje typu fast-food odkryły korzyści jakie daje im zatrudnianie starszych pracowników. Praca jednak przez całe życie w McDonaldzie nie przychodzi raczej zbyt wielu ludziom do głowy. A okazuje się, że można! 50 lecie stażu pracy w restauracji McDonald obchodzi Leonard Rhomberg, pracownik restauracji w Missouri.

Leonard (którego zdjęcie znajdziecie tu), rozpoczął pracę w McDonald w wieku 18 lat (obecnie ma 68), kiedy restauracja funkcjonowała zaledwie od roku. Tak jak wszelkie kryzysy i trudności przetrwała restauracja w Missouri, tak przetrwał je też jej najdłuższy stażem pracownik.

W nagrodę za tak długi staż, Leonard otrzymał od pracodawców koszulkę ze swoim imieniem (nie byle jaką -jest to koszulka St. Louis Cardinals – drużyny baseballowej z Missouri) , kilka upominków oraz oficjalne podziękowania. Wyprawiono też na jego część imprezę pracowniczą. Leonard Rhomberg, który pamięta jeszcze czasy, kiedy hamburger kosztował 15 centów, mówi że jest dumny z tego, że przepracował w jednym miejscu tyle lat. Leonard jest nadal czynnym pracownikiem restauracji.

I co? Łyso teraz tym, którzy wytrzymali maks 3 miesiące?