Gry video świetne w procesie szkoleń

Metod szkoleniowych, jakie wykorzystać można w procesie kształcenia pracowników jest mnóstwo – mamy tradycyjne wykłady, prezentacje, metody warsztatowe, e-learning itd. Niektóre firmy wprowadzają jednak jeszcze bardziej nowoczesne metody – gry video. Okazuje się, że są one nadzwyczaj skuteczne.

Podczas badań przeprowadzonych w University of Colorado Denver Business School odkryto, że pracownicy, w których szkoleniu wykorzystano gry video, znacznie łatwiej zapamiętują informacje a także pamiętają to, czego się nauczyli znacznie dłużej. W efekcie, po ukończeniu szkolenia z wykorzystaniem gier, pracownicy mają lepsze kompetencje niż ci, w których szkoleniu korzystano z mniej interaktywnych metod. Takie dane uzyskano po raz pierwszy, bo choć gry video wykorzystywane są w szkoleniach od jakiegoś czasu, to do tej pory nie przeprowadzono badań porównawczych, które pokazałyby, czy gry video rzeczywiście lepiej edukują.

Coraz więcej firm decyduje się na szkolenia i instruktaże prowadzone za pomocą gier video. Z ciekawszych propozycji na pewno należy wspomnieć o treningu dla barmanów prowadzonym przez Miller Brewing Company, która stworzyła grę Tips on Tap , która ma uczyć nalewania idealnego piwa. Innym ciekawym przykładem jest gra stworzona dla Cold Stone Creamery, która uczy pracowników nakładania idealnej gałki lodów do wafelka. Po interaktywnych szkoleniach, straty jakie firma ponosiła ze względu na to iż pracownicy nakładali zbyt duże gałki, znacznie się zmniejszyły.

Mielibyście ochotę na szkolenie za pomocą gier video? A może braliście w takim szkoleniu udział?

źródło:eurekalert.org