Fotki w Sieci = koniec z pracą i karierą

Wiemy już jak łatwo, przez niefrasobliwe zachowanie w Internecie (lub po prostu brak odpowiedzialności i ignorancję), stracić pracę. Okazuje się jednak, że zamieszczenie fotek w Sieci może kosztować nie tylko pracę, ale i całą karierę. Tak stało się z Caitlin Davis, najmłodszą w historii cheerleaderką drużyny futbolowej New England Patriots będącej w lidze NFL.

W USA, pozycja cheerleaderki to bardzo ceniona funkcja, otwierająca drzwi do kariery w show biznesie. Zwłaszcza jeśli jest się tak utalentowanym jak Caitlin. Niestety dziewczyna nie pomna tego, że będąc cheerleaderką reprezentuje drużynę i buduje jej wizerunek, umieściła w jednym z serwisów internetowych swoje zdjęcia podczas imprezy. Na zdjęciach obok bohaterki skandalu widać śpiącego (bądź nieprzytomnego z upojenia) mężczyznę całego wymalowanego w symbole genitaliów, niewybredne i rasistowskie teksty oraz swastyki.
Władze drużyny uznały że takie zachowanie nie przystoi cheerleaderce i godzi w dobry wizerunek drużyny. Caitlin została więc zwolniona, a jej szanse na karierę wyraźnie zmalały.

Gdyby nie fotki zamieszczone w Internecie i nadgorliwy fan Cailtlin, który rozpowszechnił jej zdjęcia po całej Sieci, Caitlin zachowałaby stanowisko.
Uważajcie  na Internet !

Fot.: Julie Elliott-Abshire