Drzemka w pracy – boksy do spania

O zbawiennych efektach drzemki w pracy pisałam już nie raz. Problemem z wdrożeniem tego pomysłu do biur jest jednak brak miejsca na drzemkę– spanie przy biurku nie będzie efektywne, a często też możliwe, a mało które biuro jest w stanie pozwolić sobie na stworzenie pokoju do spania. Jest jednak nowoczesne rozwiązanie – Sleepbox.

Sleepbox to niewielkie i łatwe w przenoszeniu pomieszczenie, wyglądające jak nieco większe (2mx1.4mx2.3m) pudełko. Można je ustawić w dowolnym miejscu biura. Wewnątrz, sleepbox ma ławę, z której można bez większych problemów zrobić łóżko. To co ważne, to fakt iż „pudełko do spania” wykonano z materiału, który wytłumia dźwięki z zewnątrz- tak naprawdę można by więc wykorzystywać Sleepbox nawet w zatłoczonym biurze typu open space. W boksie, poza ławą do spania znajduje się też podłączenie do sieci energetycznej, aby można było podłączyć laptopa, oraz wbudowany LCD – z takiego boksu mogliby więc korzystać ci pracownicy, którzy dość mają zgiełku biura i przez chwilę muszą odpocząć od kolegów.

Pomysł Sleepbox’a powstał nie – jak można się spodziewać – w Japonii lecz w Rosji. Pierwotnie, Sleepbox miał służyć pasażerom pociągów, którzy czekając na kolejne połączenie mogliby się kilka godzin przespać lub w spokoju popracować. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by taki pomysł wykorzystać w biurze.

źródło:designlaunches.com