Dr Happy nauczy cię kochać pracę

Nienawidzisz swojej pracy? Wiele osób niestety nie lubi tego co robi, a ponieważ w pracy spędzamy 1/3 życia, to chodzenie do pracy ze zniechęceniem nie jest korzystne ani dla zdrowia, ani samopoczucia, ani wreszcie dla naszego szefa. W Australii znaleziono na to sposób. The Happiness Institute – zespół coachów i psychologów uczy pracowników i ich pracodawców jak być zadowolonym i szczęśliwym w pracy.

Podczas spotkań, specjaliści z Instytutu Szczęścia pracują zarówno z kierownictwem jak i z pracownikami nad tym, aby stworzyć takie środowisko pracy, które pozwala pracownikom na bycie sobą i które daje poczucie zadowolenia. Kierownik ośrodka, nazywany dr Happy (doktor Szczęście) mówi że poczucie szczęścia w pracy to coś więcej niż dobra zabawa – to zachęcanie pracownika do brania odpowiedzialności za swoje decyzje i wzmacnianie jego siły.

W niektórych firmach, „naprawienie” destrukcyjnego środowiska pracy zajmuje zaledwie 1-2 godziny. W innych kilka miesięcy.
Pracodawcy Australijscy chętnie korzystają z usług dr. Happy. Przy niskim bezrobociu, szukają bowiem nowych metod na ściągnięcie do swoich firm najlepszych specjalistów.

Nasi pracodawcy głównie narzekają na brak chętnych do pracy – może czas, wzorem Australijczyków – popracować nad stworzeniem przyjaznych miejsca pracy? Tymczasem, poczytajmy dlaczego warto być szczęśliwym w pracy.

fot.: Aleksandra Przeniosło
źródło: reuters.com