Do pracy na kacu

Mimo iż na razie na kaca możemy jeszcze wziąć urlop na żądanie i tak sporej ilości pracowników zdarza się przychodzić do pracy „nieco wczorajszymi”. W Wielkiej Brytanii, średnio pracownik przychodzi na kacu do pracy trzy razy w miesiącu! Ciekawe jak jest u nas!

Zdarzyło wam się pracować na kacu? Okazuje się, że nie jest to wcale takie rzadkie zjawisko. Choć 89% badanych uważa, że na kacu nie powinno się przychodzić do pracy, to od deklaracji do działania jest dość daleko – jeśli już zapijemy, to do pracy i tak przychodzimy.

Efekty pracy na kacu są zaś mizerne. W badaniach 17% uczestników przyznało się, że pracując na kacu popełnia więcej błędów, co przekłada się potem nie tylko na niską efektywność pracy ale również na straty dla firmy.

Badań dotyczących tego jak często przychodzimy do pracy skacowani w Polce niestety nie spotkałam – choć w różnych pracach zdarzało mi się widzieć, że nie każdy z pracowników był jak „świeżo zerwana brzoskwinka”. Przyznajcie się – zdarza Wam się pracować na kacu?

Podobno ilość pracowników na kacu zwiększa się w okresie mistrzostw w piłce nożnej.