Czy zdarzyło ci się zasnąć w pracy ze zmęczenia?

Pracujesz, pracujesz, aż nagle budzisz się, kiedy Twoja głowa opada na klawiaturę? Czy zdarzyła ci się taka sytuacja? Z badań przeprowadzonych w Wielkiej Brytanii wynika, że co piątemu pracownikowi zdarzyło się zasnąć nad klawiaturą w pracy ze zmęczenia. Ciekawe, jak wyglądałyby polskie statystyki…

Z badań przeprowadzonych przez dystrybutora napoju energetycznego Lucozada Revive wynika, że co 10-ty pracownik z UK wymyka się chyłkiem do toalety lub pokoju konferencyjnego, by się choć na chwilę zdrzemnąć w trakcie dnia pracy. 18% nie daje rady nawet dotrzeć do toalety. Po prostu kładą się na biurku i drzemią. Średnio drzemią przez 47 minut przy czym największe prawdopodobieństwo zaśnięcia w pracy jest w środę po lunchu.

Do drzemki skłania pracowników nie tylko zmęczenie, ale również to, że nie cierpią swojej pracy (38% drzemiących uważa to za główny powód). Inne powody chęci na drzemkę to zbyt obfity lunch oraz niedosypianie w nocy.  Pomaga nam natomiast w budzeniu się i zapobieganiu spadkowi energii przyjazne środowisko pracy i przyjemne rozmowy z kolegami (52% pracowników uważa, że takie środowisko pracy zapobiega poczuciu nadmiernego zmęczenia).

Częściej drzemią kobiety (70% do 58% u mężczyzn). Drzemka dopada też najczęściej pracowników usług finansowych i księgowych (aż 91% pracowników odczuwa przemożną ochotę na drzemkę).

A czy wam się zdarzyło zasnąć w pracy? Jakie macie sposoby na to, by pokonać chęć na drzemkę?

źródło:dailymail.com