Czy słuchasz radia w pracy?

Grobowa cisza, szum kopiarek i drukarek czy może skoczne dźwięki i najnowsze wiadomości? Czego słuchają w pracy Polacy? Komitet Badań Radiowych prezentuje wyniki analiz.

379 minut – przez tyle czasu średnio, słuchamy radia w pracy. Do radia w pracy przyzwyczajony jest co piąty słuchacz.  Najczęściej radia słuchają w pracy technicy, robotnicy, specjaliści oraz przedstawiciele wolnych zawodów.  W porównaniu do ubiegłego roku ilość słuchających w pracy radia osób wzrosła o 0,4%.

Radia słuchamy od 8.00 do 16.00 przy czym największą „słuchalność” ma godzina 10.00. Nieznaczną większość osób słuchających radia stanowią mężczyźni (55,2%).

A czy wy słuchacie radia? Pomaga Wam w pracy czy przeszkadza? I  w jaki sposób – jeśli w jednym pokoju siedzi kilka osób wybieracie stację, której słuchacie? Ja do tej pory spotkałam się z dwoma sposobami – każdy pracownik słucha radia (lub muzyki) za pomocą słuchawek albo też codziennie ulubione radio włącza inny pracownik, a  reszta dostosowuje się do jego wyboru. A jakie metody na brak konfliktów „radiowych” w pracy Wy znacie?