Czy dogadujesz się z kolegami w biurze?

Praca to nie tylko wypełnianie swoich obowiązków i otrzymywanie za to wynagrodzenia. To również bycie przebywanie przez kilka godzin dziennie z naszymi kolegami z pracy. Co zaś jeśli mamy poczucie, że do naszej grupy kolegów nie pasujemy? Jeśli tak czujecie, nie przejmujcie się – myśli tak prawie 40% pracowników.

Poczucie „nie pasowania” do kolegów z pracy jest dość dziwaczne. Trudno bowiem określić o co chodzi konkretnie i w czym zasadza się problem, a jednak czujemy, że coś jest nie tak, że nie pasujemy. Macie za sobą takie doświadczenia?

CareerBuilder’s, serwis rekrutacyjny znany z dość nietypowych badań wśród pracowników, postanowił sprawdzić empirycznie co konkretnie oznacza to poczucie niedopasowania i poprosił  pracowników o to, by opisali te sytuacje w których czują, że nie pasują do swojego zespołu lub kolegów z pracy. Oto niektóre z najbardziej nietypowych odpowiedzi, które otrzymali:

Przyznać trzeba, że niektóre z tych zachowań mogą doprowadzać do szału. A czy Wy mieliście lub może macie poczucie, że nie pasujecie do Waszego zespołu? Jakie sytuacje, z którymi zetknęliście się w pracy powodują, że macie takie poczucie?