Co stresuje admina?

Administrator sieci – stanowisko bardzo mocno niedoceniane – kiedy siedzi i wpatruje się w monitor, szef złości się, że admin nie pracuje. A tymczasem to właśnie to, że nie ma nic do roboty świadczy o tym, że świetnie wykonuje swoją pracę! (jak nie rozumiecie tej analogii, to piszcie w komentarzach- wyjaśnię). Mimo tego, że admin siedzi i patrzy, jego praca jest jak się okazuje bardzo stresująca – napięcie w pracy odczuwa prawie 70% administratorów. Co stresuje admina?

Mini odczuwanego stresu, admini są dość lojalnymi pracownikami – co trzeci nigdy nie rozważał zmiany pracy z powodu nadmiernego stresu. Okazjonalnie rozważa to 42,6%. Tylko co czwarty czuje tak duże napięcie, że skorzystałby z pierwszej lepszej okazji by uciec ze swojej firmy.

A jak stres wpływa na życie adminów?

Przede wszystkim odbija się na ich wysypianiu się (41% zestresowanych źle sypia) oraz na życiu społecznym (40% ma ten problem). Na trzecim miejscu, admini ulokowali mniej czasu dla dzieci.

Czy admini mają powody do stresu? Zależy w jakiej firmie pracują, ale niektóre przypadki kontaktów z pracownikami bywają naprawdę stresujące. Jeden z ciekawszych przypadków o którym słyszałam, to grożenie adminowi młotkiem za to, że komputer nie działa. Admini muszą też borykać się z takimi problemami jak np. te, opisane na blogu dark side of IT – ciekawe, czy znajdziecie opisy samych siebie?