Co piąta lodówka w biurze czyszczona jest raz do roku!

Nie tak dawno pisałam o tym w jaki sposób można zmusić współpracowników – brudasków do tego, by zachowywali czystość w lodówce. Dziś, natknęłam się na badania, które ujawniły jak często biurowe lodówki są czyszczone. Okazuje się, że całkiem spora część biurowych lodówek, czyszczona jest zaledwie raz do roku! Smacznego!

Biurowa lodówka – źródło wielu konfliktów. Nie tylko o to, kto podkradł Ci serek, czy zjadł bigosik, który sprytnie ukryłeś między pomidorami a kartonem z mlekiem, ale również sporów o to, kto lodówkę ma czyścić i kto ma opróżnić ją ze starych, zapleśniałych produktów.

O tym, że biurowa lodówka obfituje w tego typu „klimacik” informują badania agencji HR – BRL z USA, która zapytała na prowadzonym przez siebie blogu czytelników, jak wygląda stan lodówki w ich biurach. Zaledwie 11% badanych odpowiedziało, że ich lodówki są czyściutkie, a pracownicy odpowiedzialnie traktują przechowywanie żywności. Prawie połowa lodówek jest w miarę czysta, choć zdarzają się niekiedy śmierdzące wpadki, co trzecia lodówka jest w raczej kiepskim stanie i gdyby nie zbiorowe czyszczenie jej raz na czas mogłaby stać się bronią biologiczną, a 8% lodówek powinno zostać zniszczonych na mocy protokołu genewskiego z 1925 roku (o zakazie stosowania broni biologicznej).

W innym badaniu, przeprowadzonym przez American Dietetic Association zapytano pracowników biurowych o to, jak często ich biurowa lodówka jest czyszczona. Wnioski są smutne i nieco obrzydliwe – 44% lodówek jest czyszczonych raz w miesiącu. 22% raz do roku! A wy jak często czyścicie lodówki w biurze?