Budzik dla meteopaty

Czy reagujecie na zmianę pogody? Kiedy pada jesteście ospali i senni a w ciepły dzień macie mnóstwo energii? Jeśli jesteście wrażliwi na pogodę, to na pewno spodobałby się wam nowy budzik prosto z Japonii – reaguje na porę dnia, pogodę i dzień tygodnia.

Uniqlo Wake Up to budzik dostępny on-line – można go ściągnąć na smartfona (dostępna jest wersja zarówno na iPhone’a jak i na system Android). Budzik, w zależności od tego jaka jest aktualnie pogoda ora jaki dzień tygodnia, dopasowuje nam muzykę, która ma nas obudzić a dodatkowo miły głos informuje nas która jest godzina, jaki mamy dzień tygodnia i jaką pogodę za oknem.

Dzięki zróżnicowaniu muzycznemu mamy marne szanse na to, by przyzwyczaić się do budzika i przestać reagować na jego dźwięk. Muzykę skomponowała para nagradzanych japońskich muzyków – Keigo Oyamada i Yoko Kanno. Niestety, jak na razie, aplikacja dostępna jest jedynie po angielsku i chińsku – na budzenie po polsku raczej szans nie ma. Za to aplikacja dostępna jest bezpłatnie.

Jak wam się pomysł podoba? Ja obawiam się, że w deszczowy dzień tym bardziej nie zdarłby mnie z łóżka…