Bóle stawów i mięśni największym problemem pracowników

Okazuje się, że nie grypa czy problemy kardiologiczne, ale bóle mięśni i stawów oraz problemy z kośćcem są największym współcześnie problemem pracowników. Prawie połowa pracowniczych absencji oraz 2/3 dłuższych czasowych nieobecności pracowników spowodowana jest właśnie tymi schorzeniami.

Według ostatnich badań The Work Foundation, w Europie cierpi na chroniczne bóle mięśni i stawów aż 100 mln. osób. 40 mln. z nich to ludzie aktywni zawodowo- dla 40% kariera zakończy się przedwcześnie na wskutek utraty sprawności i częściowej lub całkowitej zdolności do pracy. Na leczenie chorzeń układu kostnego, w Unii wyda się rocznie 260 bilionów Euro.

Większość problemów z układem krążenia związanych jest z warunkami pracy. Coraz dłuższe siedzenie za biurkiem oraz praca przy komputerze zwiększają obciążenia dla kręgosłupa i stawów. Nie wiemy jeszcze nawet, jakie zmiany i degeneracje może przynieść korzystanie z klawiatury i myszki komputerowej przez kilka godzin dziennie przez dwadzieścia lat. Nie wiemy, bo jeszcze nie mieliśmy pokolenia, które przepracowało przed komputerem całe życie. Rosnące statystyki chorób układu kostnego sugerują jednak, że z naszym zdrowiem może być gorzej niż się spodziewaliśmy.

źródło:dailymail.com