Blogowanie o pracy

Blogowanie może być częścią budowania Twojego wizerunku na rynku pracy. Może też być elementem Twojego życia, które po prostu pozwala Ci się odprężyć po całodziennym i pełnym stresów dni w pracy. Pisanie o swojej pracy pozwala nie tylko rozładować napięcie i ewentualną frustrację, ale również uzyskać wsparcie od czytelników oraz … pokazać innym jak wygląda praca w naszej branży. Poniżej, kilka ciekawych blogów o pracy – z polskiej blogosfery.

Ciężkie dni małego R– blog o pracy w korporacji zapoczątkowany jeszcze w 2002 roku. Pracownicy filii zagranicznych korporacji odnajdą na blogu wiele opisów pasujących również do ich środowiska pracy.

Dział do spraw: blog demaskujący pracę w call center. Dla każdego telemarketera i pracownika infolinii

Mikroklimat (czyli jak nie zwariować w dużej firmie) – prowadzony od grudnia 2008 – całkiem przyjazne studium kryzysu w nieco większej firmie

Dark Side of IT – blog o problemach, jakie ze współpracownikami mają pracownicy działu IT. Obowiązkowa lektura każdego pracownika help desku.

Mojej pracy poszukiwania – blog nie tyle o pracy, ile o jej szukaniu. Trzymam kciuki za autora i mam nadzieję, że jeśli znajdzie pracę, nie przestanie pisać.

Szpitalne życie – blog o tym, jak pracuje się w szpitalu. Dla medycznych i ich pacjentów.

Pamiętajcie jednak, aby pisząc o swojej pracy nie zdradzać szczegółów dotyczących firmy, współpracowników oraz własnego nazwiskamożna za to pożegnać się z pracą. Uważać trzeba na wszelkie szczegóły, które mogą blogera zdekonspirować. Niektórym blogerom wprawdzie dekonspiracja wyszła na zdrowie (Catherin Anderson prowadząca blog Petite Anglaise wydała po dekonspiracji dwie książki, a Scott McNulty przez złośliwe uwagi na temat firmy zamieszczane na blogu Blankbaby awansował) – trudno jednak mieć nadzieję, że tak stanie się w przypadku każdego przyłapanego na blogowaniu o pracy blogera.