Biznes na drzemkach dla pracowników

Niejednokrotnie pisaliśmy już o zbawiennych efektach drzemki w ciągu dnia. Oczywiście trzeba umieć drzemać i by móc pospać regeneracyjnie w ciągu dnia, trzeba też mieć zarówno przerwę w pracy na taką drzemkę, jak i odpowiednie warunki. Wiele biur nie ma odpowiednich pomieszczeń, do których można by wstawić sofę i wyciszyć pokój do spania- zatem pojawiły się na rynku firmy, które taką opcję pracownikom proponują.

W Wiedniu powstała firma, która zamierza zrobić biznes na modzie na drzemkę. Wiedząc, że wiele biur nie dysponuje odpowiednimi przestrzeniami, firma wyposażyła kilka niewielkich boksów w leżanki, wyciszyła pomieszczenia, zapewniła relaksacyjną muzykę i czeka na klientów w porze lunchu. Warunki są podobno odpowiednie i mamy pewność, że nie zaśpimy, obsługa dba bowiem o to, by klienta w odpowiednim czasie obudzić. W przeliczeniu na złotówki taka przyjemność kosztuje 50 zł (choć siła nabywcza pieniądza jest w Austrii nieco wyższa, zatem nie jest to aż tak wysoki koszt.).

Jak myślicie – czy w Polsce takie miejsca mogłyby się przyjąć? Skorzystalibyście z oferty takiego miejsca? Ile bylibyście w stanie zapłacić za możliwość drzemki?