Biuro pełne kotów – tylko w Japonii

kotJaponia to nie tylko kraj, który przoduje we wprowadzaniu usprawnień podnoszących produktywność pracowników, ale również miejsce, w którym niełatwo trzymać zwierzę (zwłaszcza w dużym mieście) – to w Japonii powstały pierwsze kawiarnie, w których można przyjść i pogłaskać kota (bo nie można mieć zwierzaka w domu). Jedna z japońskich firm – Ferray Corporation – uznała zatem, że wyposaży biuro w koty. By pracownikom milej się pracowało.

W biurze Ferray Corporation dom znalazło aż 9 kotów, które w ciągu dnia swobodnie wędrują sobie pomiędzy pracowniczymi biurkami. Pracownicy mogą w trakcie pracy trzymać je na kolanach, głaskać  i się z nimi bawić. Podobno poziom stresu w firmie spadł drastycznie.

Oczywiście 9 kotów w biurze to nie przelewki – zdarzają się tez liczne wypadki – nadgryzione kable, „niespodzianki” na korytarzu, podrapane tapety. A przede wszystkim sierść na wszystkim. No i zdecydowanie nie jest to biuro dla alergików.  Koty zdominowały jednak podobno biurowe plotki (zatem atmosfera w biurze się poprawiła) a pracownicy są dla siebie milsi – jak tu bowiem nie uśmiechać się w obecności tylu sierściuchów. O ile oczywiście kocha się koty. Zdjęcia z bura możecie obejrzeć tu.

A czy wy w takim biurze chcielibyście pracować?

fot.:azamuddin/sxc.hu