Aby pracownik był fit! – najbardziej dbająca firma świata

Pracodawcy coraz częściej dostrzegają to,że zdrowie pracownika ma bezpośredni wpływ na efektywność jego pracy. Zdrowy pracownik nie bierze wolnego, nie narzeka stale że coś go boli, ma energię do działania. Programy wellness, których celem jest poprawa stanu zdrowia wśród pracowników z reguły zwracają się pracodawcy poprzez zmniejszoną ilość absencji i większą wydajność pracy. Programy te mogą być w różnym stopniu rozbudowane. Takich dodatków jak pracownicy firmy Clif Bar nie mają chyba jednak nigdzie.

Clif Bar to amerykański producent żywności organicznej. Firma powstała 20 lat temu i obecnie zatrudnia około 300 pracowników. Nacisk na zdrowie i aktywne spędzanie czasu w firmie jest wprost niezwykły – osoby, które nie lubią ćwiczyć raczej nie odnajdą się w tej kulturze organizacji.

Co swoim pracownikom oferuje Clif Bar?

Przede wszystkim, na terenie nowoczesnego biura zbudowano cztery specjalne atria z dostępem do naturalnego słońca, wypełnione zielenią – by pracownicy mogli się w czasie pracy i spotkań biznesowych dotlenić. Przy biurze stworzono parking dla rowerów i zakupiono też sporo rowerów po to, by pracownik mógł pożyczyć rower jeśli ma ochotę na powrót do domu na rowerze czy po prostu wycieczkę po pracy. Na terenie biura zbudowano też 12 metrową ściankę wspinaczkową oraz centrum fitness z siłowni, zajęciami jogi, studiem tańca, pokojem do masażu i prysznicami. Każdy pracownik otrzymuje 2,5 godziny płatnego czasu tygodniowo do wykorzystania w centrum fitness. Pracodawca płaci po prostu za to,że pracownik będzie łaskaw pobiega na bieżni lub nauczyć się tańczyć.

Firma zatrudnia też pięciu certyfikowanych trenerów oraz dietetyka.

Poza tym, firma funduje pracownikom:

I jak oceniacie taką troskę o zdrowie pracownika?