4 rzeczy, których może ci brakować jeśli zaczniesz pracę z domu

rp_blogowanie-o-pracy3.jpgPraca z domu wydaje się super wygodna. Wstajesz rano, do pracy nie musisz dojeżdżać, nie musisz po nikim myć kubków w zlewie, ba! Nawet nie musisz się jakoś specjalnie ubierać. Są jednak pewne rzeczy, których niektórym podczas pracy z domu brak.

1.Plotki w kuchni

Nawet jeśli nie należysz do plotkarzy, to spontaniczna wymiana zdań w kuchni czy jadalni to standard. Przy pracy z domu, najczęściej na takie „ploteczki” co u kogo słychać, nie ma czasu. I choć menedżerowie z reguły starają się integrować zespół, to jednak jeśli nie widujesz ludzi na co dzień związek z nimi jest nieco mniejszy.

2.Wyjścia z kolegami na piwo / spontaniczne imprezy firmowe

jeśli ludzie się lubią, to spontaniczne wyjścia zdarzają się co jakiś czas. Jeśli pracujesz z domu, to większość tego typu wyjść cię ominie. Zwłaszcza, jeśli pracujesz w innym mieście czy kraju.

3.Biurowy sprzęt

Nawet jeśli z reguły nie potrzebujesz nic wydrukować lub skserować, to posiadanie tych urządzeń jest po prostu wygodne. Biuro zaopatruje cię tez w zeszyty, długopisy, kalendarze i inne gadżety – pracując z domu, najczęściej musisz kupować je sam.

4.Najświeższe informacje

Nawet jeśli jesteś podpięty do Skype czy komunikatora, jeśli coś się wydarzy, dowiesz się o tym jako ostatni lub prawie ostatni. A o wielu rzeczach wiedzieć nie będziesz, bo niekoniecznie ktoś uzna za potrzebne, by ci opowiedzieć ostatni dowcip, jaki zrobiono adminowi czy to, że Kasi z księgowości urodziła się w wnuczka.