3 aplikacje, które pozwolą ci utrzymać noworoczne postanowienia

rp_sukces-handlowca.jpgNowy Rok, to tradycyjnie czas, w którym dokonujemy podsumowań i podejmujemy postanowienia, które mają – przynajmniej w jakimś stopniu – zmienić nasze dotychczasowe życie. Pełni zapału zabieramy się za ich realizację, by w połowie stycznia zdać sobie sprawę z tego, że nasze postanowienia diabli wzięli. Zabrakło konsekwencji i uporu. Jak zatem utrzymać noworoczne postanowienia? Spróbuj wykorzystać do tego aplikację mobilną.

Aplikacja wprawdzie nie zacznie za ciebie ćwiczyć, nie spowoduje, że przestaniesz sięgać po czekoladkę w pracy ani nie zmieni sama z siebie nawyku zaglądania 20 razy dziennie na Facebook’a w pracy, ale pomoże ci trzymać się w ryzach i śledzić własne postępy. Dzięki temu motywuje i daje siłę na przeżycie kolejnego dnia w zgodzie z postanowieniami. Co możesz wykorzystać?

Habit Streak Plan

habitstrikeProsta aplikacja, która pozwala na wprowadzenie do pięciu postanowień. Każdego dnia, odznaczasz te, które udało ci się utrzymać, a aplikacja pomaga śledzić postępy. Można też za jej pomocą dzielić się ze znajomymi wynikami co jest o tyle dobre, że dodatkowo motywuje. Pamiętaj, by ustalać sobie realne cele – tak by przynajmniej jeden z nich był łatwy do osiągnięcia – dzięki temu, będziesz dodatkowo miał motywację do tego, by się ich trzymać. Aplikacja – przez to, że działa zerojedynkowo (utrzymałeś postanowienie bądź nie) świetnie sprawdza się w takich sytuacjach, w których sprawdzając postępy o określonej porze możesz jeszcze wpłynąć na to, by je utrzymać. Przykładowo, możesz założyć, że nauczysz się codziennie pięciu nowych słówek w obcym języku. Dzięki temu, że sprawdzisz postępy np. o 20.00 masz jeszcze czas, by „nadrobić” zaległości i wypełnić postanowienie.

Resolutions

rsolutionsProsta i bardzo podobna do poprzedniej aplikacja, która dodatkowo pozwala na ustalanie planów na określony czas. Jeśli zatem wstawanie codziennie o 6.00 wydaje ci się nie lada wyzwaniem, możesz za jej pomocą ustalić swój cel na jedynie najbliższe 7 dni. W krótszej perspektywie czasowej, trzymanie się planu wydaje się łatwiejsze do realizacji. Aplikacja pozwala też stworzyć przypomnienie, które wyświetla się na głównym ekranie twojej komórki i dzięki temu łatwiej pamiętać o tym, że masz np. nie jeść słodyczy w pracy.

Goal Tracker

goalNajbardziej rozbudowana z opisywanych aplikacji – pozwala na śledzenie postępu, procentu sukcesów i porażek, ustalanie limitów czasowych, przypominaczy, alarmów. Dobre rozwiązanie dla tych, którzy lubią analizować – zbyt rozbudowane dla prostych postanowień.