10 rzeczy, które musisz pozbyć się ze swojego biurka!

Problemy z utrzymaniem porządku na biurku? Być może jesteś po prostu biurowym chomikiem, czyli gromadzisz wszystko co ci wpadnie w ręce, niczego nie wrzucasz i po czasie po po prostu zamiast sprzątać przekładasz rzeczy z kąta w kąt. W ten sposób nigdy nie utrzymasz porządku! Najpierw musisz pozbyć się z biurka zagracających je rzeczy. Zobacz zatem, czy posiadasz następujące rzeczy na biurku (a jeśli tak, to je wyrzuć).

  1. Foldery reklamowe i ulotki jakie przyszły do ciebie z firm, którym udało się dopaść cię poprzez telemarketerów.
  2. Ulotki do pizzerii, barów z dostawą jedzenia i innych miejsc, w których zamawiasz jedzenie. Jeśli z nich korzystasz, to zapisz w jednym pliku lub zakładkach w komputerze adresy stron, a papierowe ulotki po prostu wywal.
  3. Dokumenty, których nie miałeś w ręku od miesiąca – jeśli wiesz, że na pewno wykorzystasz je w przyszłości, zachowaj je w osobnym segregatorze. Jeśli nie jesteś pewien – zrób zdjęcie komórką, zarchiwizuj skan a dokument wywal.
  4. Pamiątki z jajek z niespodzianką i inne gadżety od współpracowników – na urodziny czy z innych okazji czasem dostajemy różnego rodzaju gadżety od współpracowników (maskotki, kartki z życzeniami, gadżety) – jeśli coś takiego zagraca Twoje biurko – wyrzuć te zabawki. Masz sentymentalne opory? Uwierz – za dwa dni nie będziesz o nich pamiętać.
  5. Wypisane długopisy – jeśli do tej pory nie wymieniłeś wkładu, to już tego nie zrobisz – wywal je.
  6. Kartki zapisane z jednej strony – chciałeś ekologicznie wykorzystać je do robienia notatek, ale i tak wszystko zapisujesz na czystych kartkach, w notesie lub na komputerze? Zamiast trzymać zadrukowane kartki , które mylą się z innymi dokumentami, wywal je (oczywiście, jeśli ich nie wykorzystujesz).
  7. Materiały biurowe – kiedy ostatnio – w dobie komputerów, wykorzystywałeś klej biurowy, zszywacz i spinacze? Raz na miesiąc? Zatem pozbądź się ich z biurka – jeśli będziesz ich potrzebować, pójdziesz na spacer do sekretariatu.
  8. Kalendarz podręczny – jeśli od początku roku zapisałeś w nim nie więcej niż dwie informacje, to oznacza, że raczej nie będziesz z niego korzystać. Do śmieci.
  9. Podobnie zrób z kalendarzem z 2013 roku
  10. Rachunki i odcinki ze sklepów – które wrzucasz odruchowo do szuflady po zrobieni zakupów w czasie przerwy. Raczej nie będą ci potrzebne. Zachowaj jedynie paragony po obuwiu i sprzęcie który możesz zwrócić w razie awarii.

fot.:Zsuzsanna Kilian/sxc.hu

Tagi: