10 nietypowych klawiatur do biura

Dla pracownika biurowego ważne jest nie tylko biurko, ale również sam sprzęt na jakim pracuje. W większości biur do dyspozycji mamy zwykłe myszki i standardowe klawiatury. Gdyby choć były one nieco bardziej kolorowe, by wprowadzić do naszej biurowej pracy nieco radości… Zobaczmy jakie cuda mogłyby być częścią naszej biurowej rzeczywistości.

1. Klawiatura przyspieszająca naukę bezwzrokowego pisania

Choć nauka pisania bezwzrokowego nie jest trudna, to nie każdy ma czas i chęci na to, by poświęcić kilkadziesiąt godzin ćwiczeniom. Klawiatura Engrain Tactile, któą zaprojektował Michael Roopenian wykonana została częściowo z drewna, a każdy jeden klawisz ma odmienną od reszty klawiszy fakturę. Dzięki temu, nasze palce wyczuwają różnice między poszczególnymi klawiszami i szybciej uczymy się pisać bez patrzenia na klawiaturę. Poza niewątpliwą użytcznością, klawiatura po prostu ładnie wygląda.

2. Klawiatura chłodząca

Thermaltake, to klawiatura która ujrzała światło dzienne na targach Computex w zeszłym roku. Przeznaczona jest dla graczy, ale mogłaby też przydać się bardzo zaangażowanym pracownikom, którzy pracują ponad normę, a przy tym cały czas coś piszą. Klawiatura bowiem wyposażona została w wentylatorek, który poruszając się po szynie chłodzi palce, rozgrzane od pisania.

3. Klawiatura przeciw zmęczeniu nadgarstków

Cały dzień przed komputerem, może po jakimś czasie zaowocować zespołem cieśni nadgarstka. To zwyrodnienie spowodowane jest tym, że niekiedy przez dłuższy czas nie zmieniamy pozycji naszego nadgarstka, a jednocześnie stałe pisanie i obsługiwanie myszki, mocno obciąża nadgarstek. Klawiatura Anti-Fatigue Comfort Motion wyposażóna jest w cicho pracujące silniczki, które podnoszą i poruszają klawiaturą w trakcie pisania. Ruchy klawiatury są niewyczuwalne podczas pracy, niemniej jednak zmiana położenia klawiatury o kilka milimetrów w górę, w dół lub na boki wystarcza, by odciążyć nadgarstek i zadbać o zdrowie.

4. Klawiatura idealnie dopasowana

Każdy z nas ma jakieś ale do swojej klawiatury. Niby przyzwyczajeni jesteśmy do ułożenia przycisków, ale zawsze coś nam nie pasuje idealnie. Nowa klawiatura dotykowa Fujitsu rozwiązuje ten problem – pozwala bowiem na autorskie rozmieszczenie klawiszy. Jeśli wolimy pracować na wersji niemieckiej – zamieniamy „z” i „y”. Jeśli w standardowej klawiaturze mamy za daleko klawiaturę numeryczną, to w modelu Fujistsu możemy sobie ją „przysunąć”. Poza tym, dzięki temu, ze jest to klawiatura dotykowa, cisza w biurze byłaby jak makiem zasiał. (Klawiatura pozwala też na zmianę koloru klawiszy – można dopasowywać je np. do nastroju w danym dniu).

5. Klawiatura Steampunk

Ta klawiatura nie wygląda może na nazbyt wygodną, choć jest ergonomiczna. Najważniejszy jest tu jednak jej wygląd – stylizacja steampunk (nurt związany z fantastyką naukową,opartą na mechanice). Niestety, stylizacja stworzona przez firmę Datamancer nie jest w seryjnej sprzedaży.

6. Kinesis Advantage – klawiatura bardzo ergonomiczna

Ta klawiatura, została opracowana z myślą o największej możliwej ergonomii. Specjalnie wyprofilowane zagłębienia, przyciski dostępne pod kciukiem i wyraźny podział na prawą i lewą dłoń, przyspieszają pisanie i zmniejszają zmęczenie rąk. Przypuszczam jednak, że do takiego cudu nie łatwo się przyzwyczaić.

7. Klawiatura Klingońska

Miłośnikom Star Treka na pewno spodoba się klawiatura z klingońskimi klawiszami. Poza niewątpliwie zwracającym uwagę wyglądem,klawiatura ta zapewnia jeszcze jedno – żaden inny pracownik nie będzie w stanie z niej korzystać. Chyba, że również świetnie mówi po klingońsku!

8. Klawiatura przeciw-zarazkowa

Na klawiaturze biurowej znajduje się więcej zarazków niż na desce sedesowej. (To niestety smutna prawda). Klawiatura z nakładką Germ Genie zabija zarazki za pomocą promieni UV. Wystarczy włączyć nakładkę co jakiś czas i wytłuc całe to tałatajstwo, które włóczy się po naszych klawiszach.

9. Klawiatura dla nocnej zmiany

Podświetlana klawiatura, która dodatkowo jest wykonana z gumy – jest więc w pełni elastyczna i można ją zwinąć i włożyć do torby lub plecaka. Klawiatura ma wbudowane własne źródło światła i dostępna jest w 4 kolorach. Przy takiej klawiaturze, nadgodziny nie straszne.

10. Klawiatura do małych biurek

Za mało przestrzeni biurkowej, by zmieścić wszystkie akcesoria biurowe? Nie ma sprawy – wystarczy klawiatura ze schowkiem. myKeyO to klawiatura, która posiada wewnętrzny, ukryty schowek na całej szerokości klawiatury – zmieści się więc w środku nawet płyta CD.

Którą wybieracie?