10 najlepszych dzwonków na komórkę, które zachwycą Twojego Szefa

Firmowe zebranie: Szef peroruje, pracownicy słuchają z uprzejmym zainteresowaniem. Nikt się nie wychyla i wszyscy notują. Nagle, dzwoni Twój telefon. Oczywiście jako jedyny zapomniałeś wyciszyć telefon. Co za wtopa! Chyba że…Twój dzwonek podkreśli Twoje zaangażowanie i uczyni z Ciebie pracownika miesiąca !

Oto dzwonki które mogą zachwycić Twojego Szefa.

1. Dla szefa korporacji: Yugoton „Malcziki”

Moi koledzy ścigają ze mną się
Bo do wyścigu każdy gotów jest
Moi koledzy z lepszych najlepsi
Ostatnie piętro, biura szklanych drzwi

Dzwonek podkreśli Twoje zaangażowanie, ambicje i pęd ku karierze. Widać od razu, że wyścig szczurów Ci nie straszny, a jednocześnie cenisz swoich kolegów i nie chcesz ich wygryźć. Tym bardziej nie chcesz wygryźć Szefa …

2. Dla szefa wizjonera bądź pracownika działu finansów: Golec uOrkiestra „Ściernisko”

Tu na razie jest ściernisko
Ale będzie San Francisko
A tam gdzie to kretowisko
Będzie stał mój bank

Ambicja, nadzieja i wiara w sukces firmy – to cechy które uwielbiają szefowie z gatunku fantastów. Nawet jeśli wizje są nierealne a szef jest mitomanem, zawsze pozostaną szanse na podwyżkę.

3. Dla Szefa sadysty: Lady Pank „Mniej niż zero”

Jeśli Twój Szef uwielbia podkreślać że jesteś nic nie wart i zawsze będzie można wymienić Cię na „lepszy model” Twoim dzwonkiem powinien być utwór Lady Pank – „Mniej niż zero

Są tacy – to nie żart,
dla których jesteś wart
Mniej niż zero
Mniej niż zero

Istnieje spora szansa na to że Szef sadysta rozmarzy się przy ostatnich wersach. Niestety, dzwonek może przekreślić Twoje szanse na awans…

4. Dla Szefa służbisty: Elektryczne Gitary „Idę do pracy”

idę do pracy przez bagna i las
idę przez błoto by zdążyć na czas
idę do pracy przez rowy i doły
idę przez bagno pogodny wesoły

Nie ma utworu który lepiej podkreśli Twoje zaangażowanie, Twoją niezmordowaną siłę i chęć oddawania swego życia w ręce pracodawcy. Ostatni wers podkreślając pozytywne nastawienie w obliczu trudnej sytuacji (metaforyczny bieg przez bagno) pokazuje że jesteś człowiekiem niezłomnym, skłonnym do poświęceń przyjmowanych z podniesionym czołem.

5. Dla Szefa działu sprzedaży: T.Love „Kup mnie”

Jeśli lubisz to mnie kup
Nakręcony byłeś wczoraj
Jestem tani funkcjonalny
Obniżoną cenę mam

Pracownik, który dla podwyższenia wyników sprzedaży byłby w stanie sprzedać nawet samego siebie, tak pięknie się przy tym reklamując jest nie do zastąpienia w tych trudnych czasach, kiedy sięgać trzeba po coraz nowe i bardziej finezyjne techniki sprzedaży. Każdy Szef doceni takiego pracownika.

6. Dla Szefa zmiany w zakładzie produkcyjnym: Stare Dobre Małżeństwo „Piosenka dla robotnika nocnej zmiany”

Godzina słynna: piąta pięć
Naciska budzik, dźwiga się (…)

Aniele Pracy – stróżu mój
Jak ciężki robotnika znój

Robotnik nie powinien się zbyt dużo zastanawiać nad sensem istnienia, lecz dzielnie i odpowiedzialnie wykonywać swoje obowiązki. Taki dzwonek pokazuje, że zdajesz sobie z tego sprawę, jesteś punktualny i obowiązkowy. Idealny kandydat na przodownika pracy.

7. Dla Szefa działu marketingu : T.Love „Softkariera”

Do wynajęcia chcę być
Do wynajęcia być mogę
Zareklamuję wszystko
Nawet twoją zgrabną nogę

Co za oddanie sprawie, przebija w każdym jednym słowie ! Widać że pracownik wie jak funkcjonuje rynek i wie jakie podejście może zapewnić mu życiowy sukces. Duży plus, jeśli szefem jest kobieta. Jeśli mężczyzna, należy uważać, bo łatwo przy ostatnim wersie o nadinterpretacje.

8. Dla Szefa któremu chcemy wręczyć nasze wypowiedzenie: Kasia Klich „Lepszy model”

Znów się zepsułeś
I wiem co zrobię
Zamienię ciebie
Na lepszy model

Zamiast rozmowy i krępującej sytuacji tłumaczenia powodów naszej decyzji odejścia z firmy, można za pomocą takiego dzwonka przygotować Szefa na nasze odejście. Przynajmniej nie będzie zaskoczony, nie zacznie pochlipywać, tylko będzie mógł stanąć na wysokości zadania.

9.Dla każdego Szef od którego chcemy podwyżkę: T.Love „Moje pieniądze”

Moje pieniądze są niewystarczające
Moje pieniądze pachną moją krwią
Moje pieniądze są niewystarczające
Moje pieniądze to kolejny rok

Dyskretna aluzja nigdy nie zaszkodzi. Uważać trzeba jednak, by dzwonkiem nie epatować zbyt nachalnie i Szef nie zrozumiał naszych intencji opatrznie, czyli jako wymuszenie. Po kilkakrotnej emisji dzwonka na zebraniu , warto udać się już oficjalnie po podwyżkę.

Jeśli nie uda się nam jej wynegocjować, warto zmienić dzwonek na Edytę Górniak „Nie proszę o więcej”

10 Dla Szefa dużego zespołu pracowników: Perfect „Kariera”

Dużo nas, dużo nas, dużo nas, dużo nas
Więcej ich, więcej ich, więcej ich, więcej ich
Jest ich ze stu, czasem padną do nóg
Czasami mówią masz, pną się na szczyt

Przy takich wersach Szef powinien się rozmarzyć. Szczególnie znaczący jest wers trzeci „czasem padną do nóg” – jeśli Twój dzwonek dojdzie do tego fragmentu postaraj się wykonać niewidoczny dla innych członków zespołu dyskretny ukłon w stronę Szefa, obrazujący Twe bezgraniczne oddanie skruchę za brak wyciszenia telefonu.

Jeśli jednak, Twoja obecność na zebraniu pracowniczym jest jedynie łabędziem śpiewem, wiesz bowiem, że gdzieś w czeluści szefowego biurka czai się już złowróżbnie wypowiedzenie wypisane na Twoje nazwisko, zawsze możesz bez skrępowania ustawić sobie dzwonek zespołu FarbenLehre „Mam wszystko w dupie”