Jak dostać pracę w agencji reklamowej? Radzi Saatchi&Saatchi

Saatchi&Saatchi to jedna z największych i najbardziej znanych agencji reklamowych na świecie. Ma swój oddział również w Warszawie. Marki, za które odpowiada ta agencja to między innymi Procter&Gamble, Tymbark, Visa . Większość pracowników agencji reklamowych marzy o tym, by w takiej agencji jak Saatchi &Saatchi pracować. Jak się tam dostać?

Michelle Greenhalgh – szefowa rekrutacji w Saatchi&Saatchi (oddział brytyjski) ma dla młodych osób, które marzą o pracy w agencji reklamowej kilka porad:

  1. Dowiedz się z kim będziesz rozmawiał jeśli uda ci się dostać na spotkanie , do kogo masz wysłać CV – spróbuj znaleźć tak wiele informacji na temat tych osób jak tylko zdołasz. Zapamiętaj, co jest dla nich ważne, co lubią
  2. Zastanów się, co mogłoby ich przekonać do tego, że warto spędzić z tobą 30 minut. Musisz wzbudzić ich empatie i przekonanie, że warto, że jest w Tobie coś, czego nie chcą przeoczyć.
  3. Miej pomysł, wizję, która będzie w stanie ich pobudzić, zainteresować, wywoła ekscytację.
  4. Bądź wytrwały (ale nie prześladuj)
  5. Ustal sobie czego oczekujesz – pracy, stażu praktyk i bądź konsekwentny
  6. Jeśli wykorzystujesz gadżety (np. wysyłasz kreatywną przesyłkę), robisz prezentację , film video – upewnij się, że wiesz co chcesz osiągnąć. Przemyśl to – nie rób show dla samego show.
Tagi: