Praca na magazynie – obowiązki i zarobki

Zastanawiasz się na tym, by podjąć pracę na magazynie? Dobra informacja jest taka, że w tej dziedzinie nie można narzekać na brak ofert zatrudnienia! Zobacz, na czym polega praca magazyniera oraz na jakie zarobki można liczyć w tej branży.

 

Na czym polega praca na magazynie?

Do obowiązków pracownika magazynowego zazwyczaj należy składowanie i wydawanie towarów, kontrola jakości i ilości przyjmowanego towaru oraz umiejętność zarządzania zgromadzonymi materiałami. Osoba zatrudniona na takim stanowisku powinna liczyć się z tym, że praca jest dość fizyczna. Dlatego przydaje się w niej siła i dobra kondycja.

 

Jakie wymagania trzeba spełnić?

Nie masz wyższego wykształcenia? W tej pracy to nie ma znaczenia! Zazwyczaj wystarczy ukończenie szkoły średniej lub zawodowej. Warto nastawić się na to, że przed podjęciem pracy trzeba będzie wziąć udział w specjalnych szkoleniach na dane stanowisko. A co z tzw. umiejętnościami miękkimi? W pracy na magazynie na pewno przyda się dobra organizacja oraz umiejętność pracy z ludźmi. Systematyczność, zaradność i sumienność – to cechy, które doceni wielu pracodawców.

 

Sprawdź, na jakie zarobki możesz liczyć!

Zarobki kierowników magazynów sięgają nawet 14 tys. zł brutto! Najwyższe wynagrodzenia na takich stanowiskach można otrzymać w województwie łódzkim, mazowieckim, śląskim i małopolskim. A jak się przedstawia sytuacja w przypadku pozostałych pracowników? Większość z nich otrzymuje zarobki w przedziale 2,8 – 4,2 tys. brutto.

 

Nowe miejsca pracy

Gdzie można spodziewać się wzrostu zatrudnienia w branży? Obecnie najwięcej powierzchni magazynowej powstaje w województwie wielkopolskim, na drugim miejscu jest łódzkie, a na trzecim mazowieckie. Jeśli poszukujesz pracy właśnie w tych rejonach, to koniecznie sprawdź, które firmy obecnie prowadzą rekrutacje.


Wejdź na www.infopraca.pl! Na naszym portalu czeka na Ciebie dużo ciekawych, aktualnych ofert pracy! Również związanych z pracą na magazynie 🙂