Oszukany.pl – serwis dla wyjeżdżających za granicę do pracy

Decyzja o wyjeździe do pracy za granicą nigdy nie jest prosta. Zwłaszcza jeśli wyjeżdża się po raz pierwszy. Rozłąka z rodziną, nowe warunki pracy i lęk przed tym, że nie będzie tak różowo jak zapewnia pośrednik towarzyszą wielu osobom podejmującym wybór odpowiedniej oferty. Warto więc, przed podjęciem ostatecznej decyzji zasięgnąć opinii o potencjalnym pracodawcy. Pomóc w tym może serwis oszukany.pl

Oszukany.pl to serwis który umożliwia wymianę informacji pomiędzy osobami które już wyjechały do pracy za granicą i tymi, którzy tej pracy poszukują. Znaleźć można tu opinie zarówno o agencjach pośredniczących w uzyskiwaniu pracy jak i docelowych pracodawcach.

Oczywiście, informacje należy traktować ostrożnie – pojedyncza opinia nie jest miarodajna (stało się tak w przypadku opinii o firmie Trenkwalder, skrytykowanej przez jednego użytkownika – pojawili się jednak również inni użytkownicy którzy rozwiali wątpliwości i zapewnili o rzetelności firmy).

Niemniej jednak, dobrze że powstają inicjatywy, które pozwolą lepiej przygotować się do pracy za granicą i bardziej pewny sposób wybrać pośrednika który zapewnia pracę. Miejmy nadzieję, że  serwis nie zniknie z mapy Internetowej tak, jak pozostałe serwisy o pracodawcach które funkcjonowały w kraju.

Serwisem jak podaje łódzkie naszemiasto.pl zainteresował się już PIP, który ma rozpocząć proces sprawdzania opisanych w serwisie, nieuczciwych pośredników.