Osobliwe zawody – opiekun pand


Czy pandy – te urocze misie wyglądające tak przyjaźnie też chwytają was za serca? Jeśli tak, to jest dla was idealna praca marzeń – opiekun pandy. Niestety, praca do wzięcia nieco daleko, bo w Chinach.

Stanowisko Giant Panda Protection dostępne jest w ośrodku badawczym w prowincji Sichuan w Chinach. Do obowiązków pracownika należy opieka nad małymi pandkami – czyli bycie kimś w rodzaju niani. Zarobki to około 32.000$ rocznie, a do tego firma zapewnia posiłki i dach nad głową). Do tej pory misiami zajmowali się wolontariusze, ale organizacja zdecydowała, że należy zwiększyć świadomość społeczną w zakresie zagrożonego wyginięciem gatunku również poza Chinami – stąd płatne stanowisko pracy i zaproszenie do udziału w rekrutacji kierowane do osób spoza Chin – głównie z USA, Europy i Japonii.

Od opiekunów oczekuje się tego, by mieli dobre umiejętności werbalno – pisarskie (prawdopodobnie po to, by informować świat o sytuacji pand), potrafili robić dobrej jakości zdjęcia i mieszkali oryginalnie w dużych miastach. Aplikacje można przesyłać do 15 lipca. Konkurencja jest jednak spora – do tej pory przesłano około 100.000 podań. A miejsc jest tylko kilka.

Tagi: