Listonosz przetrzymywał 4 tony niedostarczonej poczty!

Nie narzekajcie na Pocztę Polską. Wprawdzie mamy z pocztą nieco problemu – niektóre przesyłki nie dochodzą, listonosze nie dostarczają awiza a przy okienkach zwykle są długie kolejki, ale to nic w porównaniu z tym, co dzieje się w niektórych miejscach w USA! Listonosz – rekordzista przez 10 lat zgromadził 4 tony niedostarczonych przesyłek!

Pracownicy urzędów pocztowych w USA w wielu stanach są przeciążeni pracą i nie są w stanie dostarczyć wszystkich przesyłek przeznaczonych na dany dzień. W efekcie, niedostarczona poczta zaczyna się gromadzić, a pracownik bojąc się zwolnienia zaczyna ją ukrywać. Oto najwięksi rekordziści:

Jill Hull z okolic Detroit, gromadziła niedostarczoną pocztę w domu, piwnicy, garażu, a kiedy zabrakło miejsca wynajęła magazyn w którym przechowywała przesyłki. Część listów paliła w ogródku. W trakcie przeszukania znaleziono 988 priorytetowych listów poleconych i tysiące nieotworzonej poczty – niektóra z 2005 roku. W trakcie przesłuchania, Hull powiedziała, że nie dawała rady dostarczać poczty i miała nadzieję przetrzymywać ją aż do śmierci, z nadzieją że nikt się nie zorientuje. Za kradzież poczty czeka ją rok więzienia.

Allen Prochnow, 62 letni listonosz z Dakoty, przetrzymywał pocztę przez 10 lat. Zgromadził w ten sposób ponad 4 tony listów, które trzymał głównie w domu, tapetując nimi ściany. Policja opisała jego mieszkanie jako wielki bunkier z listów. Wśród znalezionych przesyłek znalazło się 3000 poleconych listów urzędowych.

Do usunięcia zgromadzonych przez Stevena Padgetta listów, trzeba było aż 4 ciężarówek. Na szczęście Steve dostarczał polecone listy, przechowując tylko te „mniej ważne”.

Co ciekawe, w rejonach w których pracowali nieuczciwi listonosze wcale nie było więcej skarg na niedostarczone przesyłki niż w innych rejonach kraju.

Kiedy więc następnym razem zaczniecie irytować się na pracowników poczty, pomyślcie o tym, że wasz list – może z opóźnieniem, ale jednak dotrze do adresata, nie stanie się zaś elementem ściennej dekoracji.

źródło: foxnews.com