Letnie godziny pracy i otwarty bar – ach, zazdrościmy pracownikom ASOS

ASOS to firma odzieżowa, która swoje imperium zbudowała w Internecie. Ten największy internetowy dom mody w Wielkiej Brytanii, w czasie letnim dał swoim pracownikom niecodzienny prezent, który spodobałby się chyba każdemu z nas. Pracownicy biura w piątek mogą wychodzić sobie wcześniej z pracy!

Jakby tego było mało, poza krótszymi godzinami pracy w piątek, pracownicy Asos dostali też przyzwolenie od szefostwa, by w każdy ostatni piątek miesiąca wyjść grupowo na drinka – do umieszczonego na terenie pracy baru, w którym pracownicy piją za darmo!

Pracownicy Asos aż do września będą w piątki pracować jedynie do 15.00 (zaczynają o 9.00 – zatem w piątki pracują tylko 6 godzin). Każdy pracownik biurowy wie, że ostatnie dwie godziny pracy w piątek są już bardzo trudne. Czekamy na możliwość wyjścia jak kania dżdżu. Ciekawe, czy przy skróceniu czasu pracy, oczekiwanie też zaczyna się na dwie godziny przed końcem pracy czy też dzięki temu, pracownicy przez cały dzień są efektywni.

Dla szefostwo ASOS, gest polegający na skróceniu czasu pracy i otwartym barze w firmowej kantynie jest wyrazem uznania dla pracowników, którzy ciężko pracowali nad sukcesem firmy.

źródło:finance.yahoo.com