Królowa szuka kamerdynera

15.000 Funtów rocznie i blask królewskiej chwały na co dzień – takie profity czekają na osobę, która otrzyma etat w pałacu Buckingham – królowa szuka bowiem nowego kamerdynera.

Królowa szuka osoby dyskretnej i entuzjastycznie nastawionej do nowej pracy, która posiada doświadczenie w zakresie obsługi kateringowej i etykiety, ale doświadczenie na stanowisku kamerdynera nie jest konieczne – nowy pracownik zostanie przeszkolony i będzie mógł otrzymać certyfikat City & Guilds Level 2 Diploma for Butlers – czyli coś w rodzaju cechowego potwierdzenia kompetencji. Dla Elżbiety II ważne jest też, by była to osoba dobrze ułożona, o nienagannych manierach i miłej aparycji.

Choć pensja na poziomie 15.000 Funtów nie należy do wysokich (to zaledwie na nasze ok. 5300 zł miesięcznie brutto), to możliwości rozwojowe są spore. Kamerdynerzy i lokaje z doświadczeniem zarabiają w pałacu nawet do 100.000 Funtów rocznie. Nowy pracownik zamieszka w pałacu, ale pracować ma w wymiarze 45 godzin tygodniowo – reszta czasu jest wolna.

Prawo Unii pozwala aplikować na stanowisko królewskiego kamerdynera osobom z całej Unii Europejskiej – zatem nasi czytelnicy też mogą starać się o tą ekskluzywną posadę. Warunkiem jest jedynie świetna znajomość języka. Oczywiście nie warto łudzić się, że pracę u królowej dostanie osoba bez gruntownego przeszkolenia i braku jakiegokolwiek doświadczenia w zawodzie.