Zdobądź najlepszą pracę na świecie

Czy skusiłbyś się na pracę na pięknej tropikalnej wyspie? Do twoich obowiązków należałoby karmienie rybek, czyszczenie basenów, nurkowanie i obsługa poczty. Nie za wiele prawda? Pensja też piękna – 105 tys$ australijskich za 6 miesięczny kontrakt (jakieś 200 tys zł) a twoja nowa firma daje Ci dodatkowo mieszkanie w trzypokojowym apartamencie i oczywiście wyżywienie.
Niemożliwe??? A taka właśnie oferta znajduje się na stronie islandreefjob.com I co najważniejsze – aplikować może każdy – nie wymagają żadnych kwalifikacji !!!

Niestety, czeka was spora konkurencja – aplikacje wysłało już kilkaset tysięcy osób. Do końca terminu składania aplikacji zostało jeszcze 37 dni, a szczęśliwy wybranek zacznie pracę 1 lipca 2009 roku.

Wszystko brzmi zbyt idealnie, prawda? Choć nie ma żadnej oficjalnej informacji wydaje się, że ogłoszenie o najlepszej pracy na świecie jest w gruncie rzeczy sprytnie zakamuflowaną reklamą wyspy i hotelu. Wskazuje na to zarówno ogromna ilość zdjęć na stronie, jak i zakładka kontakt w której jest wyraźnie napisane „Jeśli szukasz większej ilości informacji o Najlepsze Pracy Świata, lub wakacjach na Great Barrier Reef skontaktuj się z najbliższym biurem turystycznym Tourism Queensland” . Aby uniknąć procesów, prawdopodobnie zostanie na wyspę zaproszona jedna osoba na warunkach podanych w ofercie pracy. Bardziej można więc ogłoszenie potraktować jak konkurs – 105 tys $ pensji to i tak mniejszy koszt niż reklama która przyciągnęłaby aż taka rzeszę ludzi jak to „ogłoszenie”.

Cóż – zamiast ogłoszenia o prace mamy piękny przykład marketingu wirusowego – ale zawsze można pomarzyć o takiej pracy. W końcu ktoś ten hotel obsługuje!