Zatrudnienie nadal będzie się zwiększać

Krachy na światowych giełdach, zagrożenie recesją oraz prorokowane zwolnienia grupowe nie znajdują na razie na szczęście odzwierciedlenia w prognozach dotyczących zatrudnienia. Nadal mamy rynek pracownika i nie zanosi się aby w najbliższym kwartale miało się to zmienić. Przynajmniej nie według badań, które przeprowadził Manpower – międzynarodowa agencja rekrutacyjna.

Z badań przeprowadzonych na polskich pracodawcach wynika, że aż 25% pracodawców zamierza w ciągu najbliższych trzech miesięcy zatrudnić pracowników. Co przy zaledwie 6% firm, które planują cięcia, daje zaskakująco wysoki wynik 19%. Oznacza to, że w co piątej firmie pojawią się nowe miejsca pracy! Wskaźnik bezrobocia w Polsce już jest rekordowo niski, a przy takich trendach może obniżyć się jeszcze mocniej.

Z badań Manpower wynika, że największe zatrudnieni planowane jest w regionach Południowo – Zachodnim i Centralnym. Największe zatrudnienia mają objąć takie branże jak budownictwo, nieruchomości, usługi, handel oraz finanse.
Trzymajmy kciuki za wszystkich zmieniających pracę!