Zacznij nowy rok z nowymi profilami społecznościowymi

rp_social-media33.jpgŚwięta to czas odpoczynku ale również nieco więcej czasu na to, by skupić się na swoich prywatnych sprawach i potrzebach – zwłaszcza, że za chwilę zaczniemy nowy rok (czyli będziemy podsumowywać miniony i robić plany na kolejny). Poświęć zatem nieco czasu na to, by poprawić swój wizerunek w sieci. Twój sukces w 2016 roku w zakresie szukania pracy może od tego zależeć!

Coraz większa ilość rekruterów poszukuje kandydatów do pracy w internecie. O ile w 2008 roku z mediów społecznościowych i sieci korzystało 78% rekruterów, to w 2013 roku już 94%. W 2016 roku prawdopodobnie kolejni „analogowi” rekruterzy, zaczną również korzystać z social media. Dlatego twoja obecność w sieci i zadbane profile są niezwykle ważne i mogą zaważyć o sukcesie w aspekcie poszukiwania pracy. Z danych zebranych przez serwis undercoverrecruiter.com wynika, że w świecie rekrutacji liczy się pięć serwisów:

Jak widać, YT i Google+ nie cieszą się nadmierną popularnością, zatem można je w budowaniu własnego wizerunku pominąć, ale o pierwszych dwóch, zdecydowanie powinniście pomyśleć poważnie w przyszłym roku!

Tagi: