Zachęcający do zwolnienia się program TVP

Telewizja publiczna musi ograniczyć wydatki na pensje. Nie będzie jednak obniżać nierzadko bardzo wysokich wynagrodzeń gwiazd naszych szklanych ekranów, lecz proponuje pracownikom dobrowolne odejście za rekompensatą. Takie rozwiązanie ma zachęcić pracowników do podpisania porozumienia stron, a Telewizji Polskiej pomóc wizerunkowo.

W zwalnianiu się z TVP dużą rolę odgrywa cza – im szybciej, tym lepiej. Ci którzy decyzje podejmą do 31 maja otrzymają rekompensatę w wysokości 6 miesięcznego wynagrodzenia. Ci którzy poczekają do czerwca, już tylko 5 miesięczną. Ostatnie dwa tygodnie czerwca zaowocuje 4 miesięcznym uposażeniem.
Poza tym, TVP chce ograniczyć dodatki motywacyjne i zrezygnować z części współpracowników. Obecnie, TVP zatrudnia około 4,7 tys. osób na etacie i 8 tys. osób w charakterze współpracowników.

Wygląda na to że w odróżnieniu do ramówki stacji, program zwolnień prezentuje się dość atrakcyjnie – dla obecnych pracowników. Pozostaje pytanie, czy telewidzowie odczują zmiany personalne w TVP, czy też nieśmiertelny Kevin nadal będzie umilał nam każde Święta przez kolejne dekady. Proponujemy program zwolnień dla Kevina! Niech siedzi sam w domu!

źródło: wp.pl