Wszystkiego najlepszego dla Nauczycieli

Dzień Edukacji Narodowej to ważne święto w nauczycielskim kalendarzu. Na nauczycieli czekają nie tylko kwiaty i bombonierki oraz brak konieczności prowadzenia zajęć lekcyjnych, ale również, w wielu szkołach, nagrody. Przy niskich zarobkach nauczycieli Dzień Edukacji Narodowej może być ważnym punktem na mapie dziur domowego budżetu.

Doroczne nagrody przyznawane przez dyrektorów a także władze samorządowe oscylują między 1000 a nawet 8000 zł brutto. Te najwyższe najczęściej przeznaczone są dla dyrektorów szkół. W każdym województwie ilość i wysokość świadczeń jest różna. Są więc nauczyciele zadowoleni z tego że mieszkają np. w Łodzi i tacy, którzy w swoim mieście mogą liczyć na niewielkie gratyfikacje.

Poza nagrodami, nauczycieli zapewne ucieszy dzisiejsza deklaracja Ministra Edukacji – Katarzyny Hall, która zapewniła że jeszcze w tym miesiącu projekt nowelizacji ustawy o systemie oświaty znajdzie się na Radzie Ministrów. Dodatkowo Pani minister podkreśliła również ich chciałaby aby nauczyciele więcej pracowali i mocniej angażowali się w pomoc uczniom.
Niezależnie jednak od niepewnych podwyżek i ewentualnych nagród składamy wszystkim nauczycielom najlepsze życzenia doceniając trud tego zawodu.