Warsztaty dla bezrobotnych,

czyli dlaczego bezrobotni atakują biblioteki

Wraz ze wzrostem bezrobocia wzrasta czytelnictwo w USA? W wielu bibliotekach w USA w ciągu kilku ostatnich miesięcy wzrasta ilość osób bezrobotnych korzystających z usług bibliotek. Średnio, każda biblioteka ma o 15% użytkowników więcej! Nie chodzi jednak o czytanie czasopism czy literatury pięknej, a o możliwość otrzymania bezpłatnego dostępu do Internetu i dzięki temu możliwość wysyłania aplikacji i odpowiadania na internetowe oferty pracy. W Polsce, niewiele bibliotek oferuje bezpłatny dostęp do Internetu, ale za to w wielu Urzędach i Ośrodkach pracy, można skorzystać z darmowego dostępu do Sieci.

Internet staje się najpopularniejszym miejscem poszukiwania pracy. Pozawala nie tylko znaleźć ogłoszenie, dowiedzieć się czegoś więcej o pracodawcy, ale również wysłać aplikację. Młodzi ludzie, z korzystaniem z Internetu na ogół problemu nie mają. Dla tych, którzy jeszcze nie zdążyli zaznajomić się z metodami szukania pracy w Internecie, Urzędy Pracy organizują bezpłatne warsztaty na których można zdobyć tą niezbędną przy poszukiwaniu pracy umiejętność.

Dwudniowe bezpłatne warsztaty pt. „Poznaj komputer i Internet jako narzędzie poszukiwania pracy”, organizowane przez Wojewódzki Urząd Pracy odbędą się w najbliższym czasie (14 -15.07 oraz 21-22.07) w Krakowie, 21.07 w Nowym Sączu, 28.07 w Tarnowie. Aby odbyć szkolenie w Krakowie, wystarczy się na warsztaty zapisać (nie trzeba być zarejestrowanym bezrobotnym).

Warto sprawdzać oferty szkoleniowe Wojewódzkich Urzędów Pracy we właściwym zamieszkaniu regionie, dysponują one bowiem ciekawą ofertą szkoleniową. Warsztaty dotyczą zarówno metod poszukiwania pracy jak i metod autoprezentacji, pisania CV czy doradztwa zawodowego. Warsztaty z reguły są bezpłatne, a niekiedy korzystać mogą z nich też nie tylko bezrobotni, ale również poszukujący pracy nie zarejestrowani.