Urlop polskiego przedsiębiorcy. Tylko co czwarty wyjeżdża na prawdziwe wakacje

Większość przedsiębiorców albo w ogóle nie wyjeżdża na urlop, albo kieruje firmą podczas wypoczynku. Tylko co dziesiąty przekazuje swoje obowiązki innej osobie i jedzie na prawdziwe wakacje.

Takie wyniki przynosi badanie firmy Tax Care, która sprawdziła, w jaki sposób osoby prowadzące działalność gospodarczą spędzają urlop. Ogólny wniosek? Przedsiębiorcy bardzo rzadko odpoczywają, nawet jeśli jadą na urlop.

Jak pisze „Puls Biznesu”, doglądanie spraw firmy przez 365 dni w roku to codzienność prawie trzech czwartych polskich przedsiębiorców. Z jakiegokolwiek urlopu nie korzysta aż 24 proc. Prawie połowa nie przestaje kierować firmą nawet na urlopie.

W ostatnim okresie bardzo wzrosła liczba przedsiębiorców, którzy pracują zdalnie w trakcie urlopu. Jeszcze w 2015 roku deklarowało to tylko 28 proc. badanych, a obecnie już 46 proc. Z kolei trzy razy rzadziej właściciele firm powierzają sprawy firmy w ręce innych podczas urlopu.

Co trzeci przedsiębiorca wyjeżdża na urlop raz w roku, a dwa razy – 29 proc. Na trzykrotny wyjazd w roku pozwala sobie tylko 15 proc. przedsiębiorców.

Prezes Tax Care Adam Głos zwraca uwagę, że zdalne kierowanie firmą bardzo ułatwił powszechny i coraz tańszy dostęp do internetu, a także rosnąca liczba aplikacji ułatwiających zarządzanie biznesem.

Źródło: manager.money.pl