SMS'y pomocą dla bezrobotnych

Urzędy Pracy starają się dopasowywać do wymagań nowoczesnego rynku. Jedną z obiecujących zmian jest coraz częstsze wykorzystywanie wiadomości SMS w kontakcie z klientami Urzędów Pracy.
SMS’y są przez Urzędy Pracy wykorzystywane na wiele sposobów. W PUP w Ostrowie Wielkopolskim, SMS’y wykorzystuje się do przypominania bezrobotnym o konieczności stawienia się na spotkanie potwierdzające gotowość do podjęcia pracy. Każdy bezrobotny, który wyrazi na to zgodę, na dzień przez umówioną w PUP wizytą otrzymuje SMS’a z powiadomieniem o wizycie. Dzięki tej praktyce ilość osób, które nie stawiały się na spotkania spadła z 400 do około 100. Urząd Pracy wykorzystał też posiadaną bazę numerów bezrobotnych do wysłania im przypomnienia o zbliżających się Targach Pracy.
SMS’y wykorzystuje również PUP w Gdańsku – powiadamia on bezrobotnych w ten sposób o nowych ofertach pracy. Podobnie działa PUP w Siedlcach. Bezrobotni nie dostają wszystkich ofert, a jedynie te, które są dopasowane do ich profilu zawodowego. Aby dostawać powiadomienia wystarczy jedynie zarejestrować się na stronie Urzędu i wypełnić formularz z profilem preferowanych ofert pracy.
Co sądzicie o takich udogodnieniach dla bezrobotnych – pomagają, czy tylko niepotrzebnie obciążają budżety PUP?