Skąd pozyskujemy pracowników? Od konkurencji!

Gdzie najlepiej znaleźć zdolnych pracowników z doświadczeniem w branży? U konkurencji ! Z takiego założenia wychodzi prawie połowa firm, która bardzo chętnie rekrutuje pracowników konkurencji. 25% firm jest na tyle zdecydowana na podkupywanie pracowników, że kontaktuje się z nimi bezpośrednio (w czasach profili na Facebook i GoldenLine to nieszczególnie trudne).

i4cp, firma badawcza zajmująca się produktywnością w pracy, przeprowadziła analizy wśród większych firm, dotyczące sposobu rekrutacji talentów- jak napisano w tytule – najchętniej pozyskuje się pracowników od konkurencji. Jak jednak „złapać” pracownika konkurencji?

Tu sprawa okazuje się nie być taka prosta, bowiem podkupywanie pracowników nie jest postrzegane jako uczciwe działanie i obarczone jest nieco negatywnym postrzeganiem. Dlatego większość dużych firm (67%) używa do tego firm zewnętrznych (agencji, head hunterów – widzicie już, że warto wysyłać swoje CV do head hunterów?). Head hunterów zatrudnia się głównie przy stanowiskach kluczowych, choć są firmy, które w ten sposób zapełniają sobie wszystkie wakaty.

Obecne czasy kryzysu spowodowały, że nieco mniej firm korzysta obecnie z usług head hunterów – zamiast tego, korzystają z serwisów społecznościowych, które umożliwiają bezpośrednie dotarcie do kandydatów. To kolejny powód dla których warto zadbać o własny profil.

źródło:i4cp.com