Przytyłeś w pracy? Sądź pracodawcę o odszkodowanie!

Tak zrobił manager restauracji McDonalds z Brazylii i … wygrał z pracodawcą. Za przybranie na wadze uzyskał od firmy odszkodowanie w wysokości 17,500$.

Manager restauracji w ramach swoich obowiązków miał między innymi zadania z obszaru bycia „tajemniczym klientem” – zadania te polegały na odwiedzaniu restauracji incognito i poprzez udawanie zwykłego klienta sprawdzanie, czy pracownicy restauracji wystarczająco uprzejmie obsługują klientów a jedzenie jest dobrej jakości. Jako Tajemniczy Klient, manager zjadał kupowane w restauracji posiłki (było to częścią zadania, bowiem konieczna była ocena jakości zaserwowanego przez McDonalds posiłku).

Poza tym, pracownik otrzymywał od restauracji bezpłatny lunch – oczywiście złożony z produktów firmy, czyli hamburgerów, cheeseburgerów, coli i frytek. W efekcie przytył kilkanaście kilogramów w ciągu 12 lat pracy.

Uznawszy, że konieczność zjadania wysokokalorycznych posiłków była częścią zadań wykonywanych w ramach obowiązków zawodowych, manager zaskarżył restaurację o to, że utył. Założył sprawę w sądzie i wybrał odszkodowanie.

Do dziwacznych pozwów przyzwyczaiło nas USA, ale jak się okazuje, Brazylijczycy również miewają ciekawe pomysły. Zatem – do boju! Jeśli nie przytyłeś w pracy, lecz schudłeś – również spróbuj zaskarżyć szefa – może pod pretekstem zbyt dużego stresu, lub braku przerw w pracy na posiłki!

źródło:sify.com

fot.:CELAL TEBER/SXC.hu