Protesty policji w Krakowie

Kilka minut temu zakończyły się protesty funkcjonariuszy policji na krakowskim Rynku Głównym. Policjanci zjechali się na demonstrację z całej Polski. Były syreny, światła, a nawet trumny mające symbolizować śmierć policji. Policjanci chcieli w ten sposób zwrócić uwagę na swoją sytuację i nowe plany zmniejszenia budżetu o prawie 1,200 milionów złotych.

Policjanci wybrali na demonstrację dzisiejszy dzień ze względu na rozpoczynający się dziś w Krakowie szczyt ministrów państw NATO. Uważają, że w ten sposób mocniej zwrócą uwagę rządu i opinii publicznej na swoje problemy.

Prawda jest taka, że problemy policjantów to również i nasze problemy – mniejsza ilość funkcjonariuszy mniej zmotywowanych do pracy, to mniejsze bezpieczeństwo na ulicach.

Dodatkowym ogniskiem zapalnym demonstracji jest projekt zmian emerytury policyjnej, na którą według nowego projektu policjanci mogliby przechodzić dopiero po 25 latach służby i ukończeniu 55 roku życia. Na krakowskim rynku protestowało ponad 2 tyś policjantów. Mieszkańcy żartowali, że tak bezpiecznie na Rynku Głównym nie było nigdy. Policjantom nie jest jednak do śmiechu.


Policjanci, strażacy, straż graniczna demonstrują w Krakowie

fil:dailymotion.pl