Prezesi-wolontariusze zaśpiewają z Dziecięcą Orkiestrą Onkologiczną w Chorzowie

Aneta Podyma (Pramerica Życie TUiR) i Marek Jurkiewicz (InfoPraca.pl) zaśpiewają w jednym chórze z podopiecznymi Fundacji ISKIERKA. Wspólnie z nimi wystąpią: zespół Raz Dwa Trzy, Kapela ze Wsi Warszawa czy Szymon Majewski. Koncert Dziecięcej Orkiestry Onkologicznej odbędzie się 4 grudnia 2016 roku o godz. 17.00 w Teatrze Rozrywki w Chorzowie.

Członkowie Koalicji Prezesi-wolontariusze na zaproszenie Fundacji ISKIERKA dołączą do tzw. „Chóru Prezesów”, czyli grona prawie 40 osób reprezentujących firmy z całej Polski.

chor_iskierka_dzieciKoalicję będą reprezentować Aneta Podyma, Prezes Zarządu i Dyrektor Generalna Pramerica Życie TUiR, współzałożycielka Koalicji oraz Marek Jurkiewicz, General Manager InfoPraca.pl. Dołączy do nich Paweł Łukasiak, prezes Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce, pomysłodawca Koalicji Prezesi-wolontariusze. Zaśpiewają razem z podopiecznymi ośrodków onkologicznych oraz ze znakomitymi artystami. W tym roku będą to zespoły Raz Dwa Trzy, Kapela ze Wsi Warszawa, Asi Mina, Agnieszka Twardowska oraz Szymon Majewski.

Jak mówi Jolanta Czernicka-Siwecka prezes Fundacji ISKIERKA: „Koncert ISKIERKI to moc, zabawa, radość i spotkanie różnych światów. Na jednej scenie, ramię w ramię występują mali i duzi, amatorzy i profesjonaliści. Darczyńcy wspierają „śpiewająco” ucząc się śpiewu po godzinach pracy. Pokazują, że towarzyszą w chwilach radości, ale i stresu czy tremy przed pierwszym scenicznym występem. W takich magicznych okolicznościach okazuje się, że każdy ma jakiś talent i z powodzeniem śpiewa w chórze, towarzyszy instrumentalnie albo taniec staje się jego żywiołem. I już nie wiadomo kto, kogo wspiera, inspiruje i zaraża energią”.

Dziecięca Orkiestra Onkologiczna tworzy się i koncertuje raz w roku. W czasie wydarzenia dzieci zmagające się z chorobą nowotworową w wieku od 4 do 18 lat, obecni oraz byli podopieczni dziecięcych ośrodków onkologicznych w Katowicach, Chorzowie, Zabrzu i Rzeszowie, lekarze i pielęgniarki bez szpitalnych fartuchów, występują z zaproszonymi gośćmi pod dyrekcją artystyczną prof. Piotra Sutta.

Orkiestra wydała już trzy profesjonalne płyty (m.in. z Natalią Kukulską, Miką Urbaniak, Me Myself And I, Renatą Przemyk, Arturem Andrusem, zespołem Raz Dwa Trzy). Gościła też na liście przebojów radiowej „Trójki”.

Koncert można oglądać on-line na stronie Fundacji lub bezpośrednio na YouTube

Więcej informacji na stronie Fundacji ISKIERKA oraz na www.dobrybiznes.info