W pracy, powinieneś stać przynajmniej dwie godziny

rp_joga-praca2.jpgMasz siedzącą pracę? Zatem spróbuj wygospodarować minimum dwie godziny na to, by podczas pracy stać – tylko w ten sposób możesz uchronić swój kręgosłup przed degeneracją.

2 godziny dziennie na stojąco w czasie godzin pracy to zdaniem naukowców jedyny sposób na to, by uniknąć problemów z kręgosłupem. 2 godziny wydaje się czasem niezbyt długim, ale jeśli weźmiemy pod uwagę, że to aż 25% naszego czasu pracy w ciągu dnia, to nie jest różowo. Trudno wygospodarować aż tak długi czas na stojąco – zwłaszcza, jeśli nie dysponujesz stojącym biurkiem w pracy.

Aby zadbać o kręgosłup, czas stania również nie może być jednostajny – chodzi o to, że jeśli zamiast siedzieć stoimy prawie bez ruchu, to jest to prawie tak samo szkodliwe. Co zatem możemy robić?

Według opublikowanych w British Journal of Sports Medicine badań, najlepiej  byłoby, gdyby pracownicy doszli do 4 godzin dziennie spędzanych na staniu lub chodzeniu, a siedzieli jedynie przez 4 godziny – tylko czy we współczesny miejscu pracy da się to osiągnąć?